چگونه خمیر اسلایم بسازیم؟

چگونه خمیر اسلایم بسازیم؟

چگونه خمیر اسلایم بسازیم؟

برای ساخت این خمیر جادویی خانه داری به چهار ماده نیاز دارید: آب، چسب، پودر بوراکس و رنگ دهنده خوراکی. بوراکس در واقع ماده ای پودری شکل و به رنگ سفید است که از بلورهای نرم بی رنگ تشکیل شده است. یک قاشق غذاخوری از پودر بوراکس را با یک پیمانه آب ولرم ترکیب کنید و تا اندازه ای هم بزنید که به خوبی حل شود. از طرفی دیگر نصف پیمانه از آب را با نصف پیمانه چسب مخلوط کنید و هر رنگی که دوست دارید را به آن اضافه کنید.

کاربرد خمیر اسلایم، با این ژل جادویی همه چی تمیز میشه!

حال می توانید ترکیب آب و پودر بوراکس و آب و چسب چوب را با هم مخلوط کنید و کمتر از یک دقیقه صبر کنید تا کمی خودش را بگیرد و سفت شود. خمیر اسلایم به همین راحتی آماده است. فقط در نظر داشته باشید که بعد از بازی با آن، حتما در ظرف در بسته نگهداری کنید.

کاربرد خمیر اسلایم، با این ژل جادویی همه چی تمیز میشه!

کارایی خمیر اسلایم در خانه داری

با توجه به اینکه خمیر اسلایم بسیار چسبنده است، می تواند حتی در شکاف، درز و گوشه های باریک وسایل که نمی توان دستمال و حوله های تمیز کننده و جارو برقی را وارد کرد، استفاده شود.

تصور کنید وسیله ای مانند مبل، پنجره، رادیو قدیمی یا هر وسیله دیگری در خانه که از تزیینات ریز مشبک یا مانند آن ساخته شده باشد، به مرور زمان دچار چه حجمی از گرد و غبار می شود که تمیز کردن آنها هم به همین سادگی ممکن نخواهد بود. تنها کافی است این خمیر اسلایم را روی قسمت مورد نظر قرار دهید و کمی آن را فشار دهید تا وارد گوشه ها و قسمت های ریزتر شود.

کاربرد خمیر اسلایم، با این ژل جادویی همه چی تمیز میشه!

برخی از وسایل که می توانید با استفاده از خمیر اسلایم مانند روز اولش تمیز کنید عبارتند از:

کیبورد کامپیوتر یا لپ تاپ
درون ماشین سواری
فضای مابین دکمه های ریموت کنترل
فضای مابین تیغه های فن یا دریچه کولر
اطراف دکمه های تلفن و هر دکمه کوچک روی وسایل برقی مختلف
اطراف پریز برق
تلفن همراه
دریچه فن در کیس کامپیوتر
منافذ روی وسایل الکتریکی مانند سه راهی های برق
منافذ بلندگو و اسپیکرهای سینمای خانگی و ضبط
کاربرد خمیر اسلایم، با این ژل جادویی همه چی تمیز میشه!

نگران نباشید اگر خمیر اسلایم را به خوبی نگهداری کرده باشید و آن را در مکان گرم و مرطوب نگهداری نداشته باشید، چسبندگی اش در حدی خواهد بود که به راحتی از روی وسایل بلند می شود. زمانی که این وسیله تمیز کننده تان چرک و کثیف شد، بهتر است به فکر تهیه یک خمیر اسلایم جدید باشید چون ممکن است نتواند وظیفه مورد انتظارش را به خوبی انجام دهد.

پاسخ بدهید

* نام:
* ایمیل: (منتشر نشده است)
   وب سایت: (URL سایت باhttp://)
* کامنت:
نوع کد